Hotele mają do siebie to, że nie wszystkie pomieszczenia w tych budynkach są takie same. Różnią się one naturalnie chociażby rozmiarami czy wyposażeniem. Rozbieżności między pokojami hotelowymi dotyczą jednak również samego charakteru wnętrz. Możliwe warianty do wyboru to w tym zakresie chociażby studio i apartament. To właśnie głównie między tymi opcjami rozpięte są standardy pokojów hotelowych.
Najważniejsze różnice między studiem a apartamentem
Czym charakteryzuje się studio? Jednym z najważniejszych aspektów tego rodzaju wnętrza jest naturalnie to, że jest ono jednym pomieszczeniem. Nie znaczy to oczywiście, że miałoby to być pomieszczenie jednorodne, czyli niezróżnicowane w swoim charakterze niezależnie od konkretnego obszaru. Ze studiem jest wprost przeciwnie. Poszczególne części tego wnętrza służą innym celom. Na jednym fragmencie umieszczone jest łóżko sypialne, na innym aneks kuchenny, a na innym meble, które są zaaranżowane tak, aby imitować pokój dzienny.
Czym apartament różni się od studia? Krótko mówiąc, tym, że nie jest on jednym pokojem, tylko wnętrzem podzielonym na poszczególne pomieszczenia. Powoduje to zasadnicze rozbieżności między tymi dwoma typami pokoi hotelowych. Podczas gdy w umiejscowionej w studiu sypialni będą się unosić aromaty z aneksu kuchennego, w apartamencie nie wystąpią takie okoliczności. Trzeba więc przyznać, że zamknięty charakter apartamentu ma swoje zalety. Należy jednak także przyznać, że również i z pobytu w studiu można wyciągnąć pewne korzyści. Otóż otwarta natura tego wnętrza pozwala na większą integrację osób przebywających w pokoju hotelowym.
Podsumowując, decydując się na wybór pokoju hotelowego, warto zastanowić się nad tym, jaki tym pomieszczeń bardziej się preferuje – otwarte czy zamknięte. W tym pierwszym przypadku najlepiej jest wybrać studio, a w tym drugim przypadku – apartament. Zaś jeśli podróżuje się w pojedynkę, to zawsze można zdecydować się na pokój standardowy.